Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
15.05.2021 21:18 - Илюминизъм и масонско въстание, част II: Неста Уебстър за Анри Сан-Симон и неговите утопични протосоциалистически ученици
Автор: zahariada Категория: История   
Прочетен: 799 Коментари: 0 Гласове:
1

Последна промяна: 15.05.2021 21:19

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg
  Илюминизъм и масонско въстание, част II: Неста Уебстър за Анри Сан-Симон и неговите утопични протосоциалистически ученици

7 февруари 2019 г. Рус Зима Статии от Russ Winter , Бизнес , Култура , Международни новини , Политика , Статии от Winter Watch 

image

Азвръщайки се към историческото ни проследяване на илюминизма и масонството чрез книгите на Неста Уебстър и Джеймс Билингтън, обсъдени в по- ранна публикация , виждаме, че тези обичайни заподозрени променят посоките след някои тежки уроци от провалите си във Френската революция.

Прочетете „Дълбоко гмуркане в илюминизма и масонството с Неста Уебстър и Джеймс Билингтън“

Масонството бързо се възстановява, след като е преследвано при Наполеон. Друг френски аристократ, един Анри дьо Сен Симон (1760-1825), (Comte de Saint-Simon), заедно с новата масонска ложа, наречена Huate Vente, или Alta Vendita, ръководи обвинението.

Тези участници продължиха схемата на Адам Вайсхаупт за прекратяване на частната собственост (да бъде предадена на държавата) и разпадането на брака и семейството. Но вместо да осъди християнството като неговите до голяма степен гилотинирани сънародници, Сен Симон го завъртя така, че комунистическата му утопия беше изпълнение на истинското учение на Христос.

imageФормулата за изравняване на Сен Симон за новото християнство: „ Цялото общество трябва да се стреми към подобряване на моралното и физическото съществуване на най-бедната класа ; обществото трябва да се организира по начин, който е най-добре адаптиран за постигането на тази цел. "

Той добави чувствена и дори ранна форма на секс, наркотици и рокендрол към своята „братска любов“ пропаганда за християнския социализъм, основна политическа тема на Запад и до днес.

В действителност това не е като Христос, а по-скоро силно материалистично и измамно погрешно представяне.

Сен Симон не насърчава класовия конфликт до степента, която френските революционери са направили. Това имаше по-голяма публична привлекателност, но все пак беше предназначено да изравни и деморализира обществото.

Като ранен социалист (имайте предвид, че думата „социалист“ не е била използвана до 1848 г.), Сен Симон също стъпва леко по „капиталисти“ и плутократи. Той се противопостави на прекомерната държавна намеса в индустрията. Той се застъпва за форма на технократичен / плутократичен социализъм, режим, при който индустриалните собственици и шефове трябва да контролират и владеят обществото по начин, подобен на платоновските крале-философи.

Бих предположил, че Saint-Simon е бил техен агент. Бързо напредващата юдаизирана плутокрация от индустриалната епоха нямаше задължение към работниците и една цел да присвоява по-голямата част от работата на другите. Като такъв той беше ранен неолиберал и дълбоко се възхищаваше на философията на кучето-яде-куче laissez-faire на Адам Смит, за когото той се позова и похвали като „безсмъртния Адам Смит“.

Прочетете:  Джереми Бентам: Британско-елитарен агент и странен псевдоинтелектуален кръстник на утилитаризма

Като мярка на мъжа, по време на терора Сен Симон и Талейран планираха да спечелят, като купуват  катедралата Нотр Дам  и събличат покрива й от метал, за да я продадат за скрап. Той също така стана изключително богат чрез спекулации с валута (ефективно съкращавайки френския франк). По-късно Сен Симон се оказва съсипан и е принуден да работи за прехраната си.

През 1823 г., разочарован от липсата на резултати от писането му (той се надяваше, че те ще насочат обществото към социално подобрение), винаги нестабилният Сен Симон се опита да се самоубие в отчаяние. Забележително е, че той се простреля в главата шест пъти, без да успее, но в крайна сметка загуби зрението си с едното око. Той успя да живее още две години и накрая философията му намери ключови ученици.

Уебстър на страница 107, „Сюжет за световната революция срещу цивилизацията“ описва скандала на един от тези ученици, Пиер Леру.

image

Друг ученик, повлиян от Сен Симон, е Чарлз Фурие (1772-1837). Фурие смята търговията, която свързва с евреите, за „източник на всяко зло“ и се застъпва за това евреите да бъдат принуждавани да извършват земеделска работа. До края на живота си обаче Фурие става пламенен ционист, застъпващ се за връщането на евреите в Палестина с помощта на Ротшилдови.

imageФурие изведе либертинската философия на нови нива. Той настоява за връщане към природата, като дава свободно управление на всички страсти. Това по същество беше безразборна безплатна любов между половете - и хомосексуална безплатна за всички.

Уикипедия за мъжа разкрива: „Някои от социалните и морални възгледи на Фурие, считани за радикални приживе, са се превърнали в основно мислене в съвременното общество“.

Освен че е ционист, той популяризира алчността като „майка на всички индустрии“. Той също така насърчи отвращението към чистотата, така че хората да се приспособят да вършат „мръсна работа“.

Фурие използва думата „цивилизация“ в отрицателен смисъл: „Фурие презрението към почтените мислители и идеологии от неговата епоха беше толкова силно, че той винаги използваше термините„ философ “и„ цивилизация “в унизителен смисъл. В неговия лексикон цивилизацията е развратен ред, синоним на перфидство и ограничение ... Атаката на Фурие срещу цивилизацията е имала качества, които не могат да бъдат намерени в писанията на който и да е друг социален критик по негово време ”[Бичър, Джонатан (1986),  Чарлз Фурие: Визионерът и неговият свят,   стр. 195–196].

Фурие също така заяви, че моретата ще загубят солеността си и ще се превърнат в лимонада и че Северният полюс ще стане по-мек от Средиземно море. Той прогнозира, че бъдещите мъже ще бъдат високи 7 фута, ще доживеят до 144 и ще прекарат 120 от тези години, отдавайки се на „свободната любов“.

Фурие има дълъг списък от съвременни момчета с подозрителни фенове, пишещи безкрайна похвала. Сред тях е  Херберт Маркузе , който в своята влиятелна работа „  Ерос и цивилизация“  похвали „Фурие се доближава повече от всеки друг утопичен социалист до изясняване на зависимостта на свободата от нерепресивната сублимация“.

Сублимация, n: е „зрял тип“ защитен механизъм, при който социално неприемливите импулси или идеализации се трансформират в социално приемливи действия или поведение, което може да доведе до дългосрочно преобразуване на първоначалния импулс.




Гласувай:
2



Спечели и ти от своя блог!
Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: zahariada
Категория: Политика
Прочетен: 39761670
Постинги: 21940
Коментари: 21633
Гласове: 31017
Архив
Календар
«  Март, 2024  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031